ul. Pabianicka 119/131, 93-490 Łódź
tel. + 48 609 407 470 mail: biuro@asf.net.pl

Trellchem Light


Light-1
Light-2
Light-3

Trellchem® Light

Kombinezon zapewnia ochronę przed niebezpiecznymi związkami chemicznymi w postaci płynnej i gazowej, w postaci stałej  i w postaci pary. Wyjątkowo dobrze chroni przed kwasami i zasadami. Ubranie występuje w dwóch wersjach: T – aparat noszony na ubranie  i Te – aparat noszony pod ubraniem. Trellchem® Light jest certyfikowany na zgodność z normą Europejską EN 943-1.

MATERIAŁ, Z KTÓREGO WYKONANO KOMBINEZON
Trellchem® Light wykonano z mocnej i elastycznej tkaniny poliamidowej, pokrytej obustronnie warstwą PVC. Dzięki zastosowaniu takiej konstrukcji, materiał jest miękki i trwały oraz charakteryzuje się wysoką odpornością na szeroką gamę środków chemicznych stosowanych w przemyśle. Materiał posiada właściwości antystatyczne zgodnie z norma EN 1149-5.

KOLOR
Pomarańczowy

STANDARDY

  • EN 943-1
  • EN 1073-2 (cząsteczki radioaktywne)
  • EN 14126 (czynniki zakaźne)
  • EN SOLAS (tylko ubranie typu T)

KONSTRUKCJA
Aby dostosować ubranie do potrzeb różnych klientów, występuje ono w dwóch typach.

  • Typ TE, hermetyczny z „garbem” na plecach (typ CV lub VP1). Aparat noszony pod ubraniem.
  • Typ T, otwarty, bez „garbu” z manszetą wokół twarzy, aparat noszony na ubranie.

Ubranie typu hermetycznego przystosowane do stosowania z zewnętrznym źródłem powietrza (typ Freeflow). Więcej informacji można znaleźć w osobnej karcie informacyjnej producktu.

WIZJER/USZCZELKA
Wizjer ubrania hermetycznego wykonany jest z twardego tworzywa PVC, o grubości 2 mm, odpornego na działanie związków chemicznych.

ZAMEK BŁYSKAWICZNY
Silny i trwały zamek gazoszczelny pokryty jest gumą chloroprenową. Zamyka się z góry do dołu co zwiększa bezpieczeństwo. Dodatkowo zabezpieczony jest taśmą ochronną.

WENTYLACJA
Standardowo, ubranie wyposażone jest w system wentylacyjny. W celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkownika w ubraniu utrzymany jest stały poziom nadciśnienia. Zawór Trellchem® regulujący przepływ można ustawić w trzech pozycjach 2, 30 i 100 l/min oraz w pozycji zero/wyłączone. Zawór może być również przystosowany do wersji przepływowej do stosowania z aparatami o stałym źródle zasilania.

RĘKAWICE I ICH MOCOWANIE
Ubranie jest wyposażone w butylowo-gumowe rękawice z gumowymi mankietami. Dostępne są również inne opcje rękawic. Rękawice mocowane są przy pomocy systemy pierścieni Trellchem® Bayonet, co umożliwia ich szybką i łatwą wymianę.

BUTY I ICH MOCOWANIE
Żółte buty z tworzywa PVC mocowane są przy pomocy ergonomicznych pierścieni, co ułatwia wymianę butów i zapewnia dobre ułożenie materiału ubrania wokół krawędzi buta. Alternatywnie, ubranie wyposażone jest w doszyte skarpety, wykonane z tej samej tkaniny co ubranie.

SZWY
Szwy po zewnętrznej stronie pokryte są zgrzewaną taśmą ochronną.