ul. Pabianicka 119/131, 93-490 Łódź
tel. + 48 609 407 470 mail: biuro@asf.net.pl

Trellchem VPS FLASH


Trellchem VPS-Flash

Typ VP1 z doszytymi skarpetami lub z mocowanymi butami

Trellchem VPS-Flash

Typ CV

 

Trellchem VPS-Flash

Typ T

 

Trellchem VPS-Flash

szwy Trellchem®

Trellchem® VPS FLASH

Zapewnia maksymalną ochronę przed niebezpiecznymi związkami chemicznymi w stanie skupienia stałym, ciekłym, lub gazowym (również pary) łącznie z gazami bojowymi.
Ubranie Trellechem® VPS-Flash jest certyfikowane na zgodność z amerykańskim standardem NFPA 1991, włącznie z opcjonalnymi wymogami dotyczącymi chemicznej burzy ogniowej i ochrony przed gazami w ciekłym stanie skupienia. Ubranie jest również certyfikowane na zgodność z europejskim standardem EN 943 1 i EN 943-2

MATERIAŁ Z JAKIEGO WYKONANO UBRANIE
Kombinacja elastomerów i plastików z tkaniną Nomexową® powoduje, że materiał z którego wykonano kombinezon jest silny i elastyczny oraz zapewnia bardzo wysoką ochronę chemiczną – powyżej 8 godzin ochrony przed szeroką gamą związków chemicznych – w powiązaniu z bardzo wysoką odpornością na płomieni. Zewnętrzna warstwa chloroprenowej gumy zapewnia wyjątkowo dobrą wytrzymałość na ścieranie. Materiał ubrania spełnia wszystkie wymogi Normy NFPA bez konieczności stosowania dodatkowej ochrony.

KOLOR
Pomarańczowy lub czarny

STANDARDY
– NFPA 1991 ( z włączeniem opcjonalnego wymogu ochrony przed chemiczną burzą ogniową i płynnym gazem)
– EN 943-1 i EN 943-2
– EN 1073-2 (cząsteczki radioaktywne)
– EN 14126 (czynniki zakaźne)
– Dopuszczone do użycia w strefie zagrożonej wybuchem Strefa 2 /21,22 i grupa II A, zgodnie z Dyrektywą ATEX 94/9/EC
– SOLAS

MODEL UBRANIA
Ubranie Trellchem VPS -FLASH występuje w kilku modelach i dzięki temu znajduje zastosowanie w wielu aplikacjach.
– hermetyczne, z garbem mieszczącym aparat (typ CV lub VP1). Aparat noszony pod ubraniem, lub
– ubranie otwarte z uszczelka twarzową i bez garbu na aparat (typ T), w którym aparatem noszonym na ubraniu.

WIZJER/USZCZCELKA TWARZOWA
Wizjer ubrania hermetycznego wykonany jest ze sztywnego, odpornego na uderzenia i działanie środków chemicznych tworzywa PCV, o grubości 2 mm. Dostępne są wizjery w dwóch rozmiarach: CV lub większy VP1. Wizjer wykończony jest zewnętrzną, ściągalna warstwą antystatyczną/ATEX. Model niehermetyczny wyposażony jest w anatomicznie ukształtowaną uszczelkę twarzową.

ZAMEK
Silny i wytrzymały, gazoszczelny zamek pokryty guma chloroprenową. Zamykany z góry na dół w celu wzmocnienia bezpieczeństwa. Zamek osłonięty jest patką chroniąca przed rozbryzgami.
Uwaga: Ubranie ET wyposażone jest w zamek Trellchem® HCR

WENTYLACJA
Ubranie opcjonalnie wyposażone może być w system wentylacji. Wentylacja zapewnia użytkownikowi stały poziom nadciśnienia wewnątrz ubrania, wzmacniając tym samym poziom bezpieczeństwa. Zawór bezpieczeństwa Trellchem® pracuje w zakresie 3 poziomów wentylacji (2, 30 i 100 l/min) plus pozycja 0/OFF i jest również dostępny w wersji przepływowej przystosowanej do używania z zewnętrznym źródłem zasilania powietrzem.

RĘKAWICE I MOCOWANIE
Na system rękawic składają się minimalnie 2 warstwy:
– wewnętrzne, barierowe rękawice Ansell® # 02-100
– Gumowe rękawice Trellchem® viton/butyl (wymagane w NFPA) lub rękawice z gumy butylowej

Dostępne są również rękawice zewnętrzne AlphaTec® #58-800 zapewniające dodatkową ochronę przed przecięciami (wymagane w NFPA).
Rękawice są mocowane przy pomocy systemu pierścienie Trellchem® Bayonet, który umożliwia ich prostą i szybką wymianę.

BUTY I ICH MOCOWANIE
Ubranie może być wyposażone w doszyte skarpety, wykonane z tego samego materiału co ubranie lub w przymocowane do ubrania buty.

SZWY
Szwy wykonano nicią aramidową, zapewniająca wyjątkową wytrzymałość i trwałość. Szwy zabezpieczone są gumową taśmą na zewnątrz i barierą laminatową zgrzewaną od wewnątrz. Ta technologia zapewnia ciągła warstwę bariery wzdłuż szwów.

Uwaga: Ubrania gazoszczelne certyfikowane na zgodność z normą NFPA występują zawsze w wersji hermetycznej z doszytymi skarpetami i systemem rękawic również certyfikowanym na zgodność z NPFA.